FANFICTION                                 PICTURES                             ABOUT US


Květen 2010

Herci

31. května 2010 v 21:43 | Nelien
sarah
david
Alyson
Nicholas
charisma


Angel

31. května 2010 v 20:39 | Nelien
Jméno: Liam
Angel
            jako upír si říkal Angelus, když získal duši, změnil si jméno na Angel

Rok narození: 1727

Místo původu: Galway, Irsko

Rasa: upír 

Rodina: poměrně bohatá, otec, matka, mladší sestra Cathy

Kde žije: Sunnydale, USA
               později Los Angeles

Povaha: Angel je typický samotář. Je velmi tajemný a záhadný, zpočátku není příliš komunikativní a jeho povaha je téměř neproniknutelná. Ale časem se více otevírá, hlavně vůči Buffy, a my vidíme, že ačkoli je málomluvný, je také velmi hloubavý, bystrý a dokáže být také citlivý, něžný a oddaný k těm, na kterých mu záleží. Je obětavý a statečný, ale umí být i krutý, chladný a cynický.

-----------------------------------
Liam se stal upírem ve svých šestadvaceti letech, kdy ho v jedné temné uličce připravila o život čtyři sta let stará upírka Darla. Liam se ten den zrovna pohádal se svým otcem a odešel z domu. Byl povalečem a opilcem, než si ho Darla všimla při jedné hospodské rvačce.

Liam se stal jejím milencem a druhem a s chutí se vrhl do zabíjení. Začal svou vlastní rodinou a neušetřil ani mladší sestru Cathy. Také začal užívat nové jméno - Angelus ("Ten s andělskou tváří"). Stal se postrachem a společně s Darlou způsobovali krveprolití po celé Evropě.

Roku 1860 oba přijíždí do Anglie, kde Angelus objevuje Drusillu, mladou a nevinnou dívku, která má schopnost vidět budoucnost. Angelus se rozhodl udělat si z ní svou hračku a začal ji duševně mučit. Před jejíma očima vyvraždil její rodinu a když utekla do kláštera, našel ji i tam a zmasakroval každého, kdo mu přišel pod ruku. Nakonec, při milování s Darlou, Drusillu kousl a udělal z ní upíra.

Drusilla se však jako upír brzy cítila sama a vyhlédla si nejistého, vyhublého básníka Williama, s kterým se rozhodla strávit svou věčnost. Po přeměně si William začal říkat Spike a všichni společně - Angelus, Darla, Drusilla i Spike dál cestovali po Evropě.

Jedné osudové noci, v Rumunsku roku 1898, dala Darla Angelusovi k narozeninám mladou cikánskou dívku. Ani jeden ale nevěděli, že dívka byla oblíbenou dcerou cikánského kmene Kalderash, který na Angeluse uvalil kletbu - navrátili mu duši. Angelus byl nyní nucet žít se všemi činy, kterých se jako upír dopustil. Na celou věčnost ho mělo sužovat utrpení za svých hříchů.

Když Angelus v roce 1910 přišel do Ameriky, změnil si jméno na Angel ve snaze odprostit se od své hrůzné minulosti. Užírán výčitkami svědomí začal nenávidět ostatní upíry, živil se krysami a stal se bezdomovcem. Všechno se mělo ale změnit, když ho jedné noci v Los Angeles vyhledal démon Whistler. Poslali ho Vyšší síly, aby Angela doprovázel na jeho cestě ke spáse. Démon ho přesvědčil, aby odešel do Kalifornie a pomohl mladé přemožitelce Buffy v boji proti silám zla. 

Angel se do Buffy na první pohled zamiloval. Tajně ji pozoroval a odešel za ní do Sunnydale, když se tam s matkou přestěhovala. Poprvé se jí ukázal roku 1997 a začal jí dávat tajné rady o temných mocnostech. Jedné noci, když ji zachránil před upíry, ho Buffy vzala k sobě domů a nechala ho přespat ve svém pokoji. Druhý den, když se vrátila ze školy, oba podlehli vzájemné přitažlivosti a vášnivě se políbili. Angel ale nechtěně odhalil svou upírskou tvář, Buffy se lekla a on utekl oknem pryč. V Sunnydale se objevila Darla a rozhodla se získat svého miláčka zpět. Napadla Buffyinu matku tak, aby to vypadalo, že na ni zútočil Angel. Buffy byla rozhodnutá Angela zabít, ale ten jí na poslední chvíli řekl pravdu o svém prokletí a na důkaz své oddanosti Darlu zabil.

Jeho vztah s Buffy se postupně stále prohluboval a on už věděl, že Buffy je jeho životní láskou. Jejich sbližování vyvrcholilo v den Buffyiných sedmnáctých narozenin, kdy se spolu oba poprvé milovali. Ani jeden však netušil, že kletba platí jen do té doby, než Angel zažije okamžik opravdobého štěstí. Tu noc Angel přišel o svou duši a vrátil se krvelačný Angelus.

Angelus se přidal k Drusille a Spikovi, kteří v tu dobu v Sunnydale pobývali. Plný nadšení a elánu do nového zabíjení začal pustošit město a psychicky týrat Buffy. Nakonec se rozhodl zničit svět a otevřít bránu pekla. To se mu také povedlo, ale jeho plány zhatila Buffy odhodlaná svět zachránit. Pekelnou bránu mohla zavřít pouze krev toho, kdo ji otevřel, a Buffy byla nucena Angeluse zabít. Těsně předtím se ale Willow podařilo vrátit mu zpět duši a Buffy musela prožít nejhorší okamžik ve svém životě. Angel si na nic nepamatoval a celý zmatený opakoval její jméno. Buffy se s ním rozloučila polibkem, probodla ho mečem a poslala do pekelné dimenze.

O pár měsíců později se ale Angel vrací zpět, psychicky je však úplně na dně. V pekle strávil víc jak sto let mučení. Nakonec se díky Buffy uzdravuje a oba spolu znovu navazují milostný vztah. Angel si ale později uvědomí, že se stárnutí Buffy by jejich láska byla odsouzena k záhubě a tak ze Sunnydale odchází.

Usazuje se v Los Angeles, kde ho vyhledá polodémon Doyle, kterého posílají Vyšší síly. Doyle ho přesvědčí, že díky jeho vizím mohou pomáhat lidem. Angel potkává starou známou ze Sunnydale Cordelii Chase, která se v LA snaží prosadit jako herečka - bohužel bezúspěšně. Angel nakonec zakládá detektivní společnost "Angelova detektivní - pomáháme bezmocným" a společně s Doylem i Cordelií bojují proti silám temnoty.

Angel
angel

angelus
Angel

Angel
Angelus

Buffy Summers

30. května 2010 v 21:52 | Nelien
Jméno: Buffy Summers
buffy summers


Rok narození: 1981

Rasa: člověk/přemožitelka

Rodina: otec Hank, matka Joyce -> rozvedení, Hank žije v LA
             nevlastní sestra Dawn (od 5. série)

Přátelé: Willow Rosenberg, Xander Harris, Ozz, (Cordelie Chase)

Město: Sunnydale

Povaha:
Buffy je rázná a sebevědomá dívka, má sarkastický smysl pro humor, je rozhodná a obětavá, veselá a většinou optimistická, odvážná, ale občas nepředvídatelná

------------------
Na střední škole Hemery High v Los Angeles, kde Buffy původně studovala, se stala velmi populární a oblíbenou. V roce 1996 byla dokonce pasována na Školní princeznu a Slavnostní královnu. Ve stejném roce ji vyhledal záhadný muž jménem Merric, který jí sdělil, že je Vyvolenou - přemožitelka upírů. Buffy mu nechtěla věřit, ale záhy se ukázalo, že je to pravda. Její život se obrátil vzhůru nohama a když byl Merric při jednom boji s upíry zabit, Buffy byla nucela podpálit tělocvičnu. Následně byla ze školy vyloučena a v té době její rodiče dokončili rozvod. Buffy se s matkou odstěhovala do Sunnydale.

Tady se seznamuje se svým novým pozorovatelem Gilesem, který na Sunnydalské střední pracuje jako knihovník. Také získává nové přátele v podobě "šprtky" Willow a šprýmaře Alexe (Xander). Namísto oblíbenosti se ale na škole zařazuje spíše mezi podivíny a přestože se velmi snaží být obyčejnou a nenápadnou dívkou, její poslání jí do cesty staví řadu problémů, díky kterým má i potíže ve škole.

Do života jí také výrazně zasáhne záhadný mladík, který jí jednoho večera varuje před nebezpečím. Buffy se líbí, ale později zjistí, že je to upír. Je připravená ho zabít, ale ukáže se, že Angel - kdysi známý jako krutý Angelus - byl proklet cikány a byla mu navrácena duše. Teď je hodný a snaží se Buffy pomáhat. Po několika neshodách, hádkách a vzájemných pokusech držet se od sebe dál, se nakonec oba sbližují a zamilují se. Angel se stane Buffyinou životní láskou, když se spolu ale v den jejích 17. narozenin poprvé milují, Angel zažije okamžik opravdového štěstí a ztratí duši. Vrací se Angelus, netvor, který v něm byl celou tu dobu uvězněn.

Angelus Buffy citově i psychicky týrá a stává se tak největší hrozbou 2. série. Je odhodlaný zničit svět a rozpoutat peklo. To se mu také málem podaří a Buffy je nucena ho zabít, aby zavřela bránu pekel. Těsně před tím se ale Willow podaří navrátit mu duši, Buffy ho políbí na rozloučenou, probodne ho mečem a pošle do pekla.

Ve 3. sérii je však Angel seslán znovu na zem. Buffy se s ním střetne, ale on se chová jako divoké zvíře. V pekelné dimenzi čas běží jinak a Angel tam strávil celých sto let a nezažil nic jiného než mučení a agónii. Buffy se o něho stará a on se brzy uzdraví. Přátelům ale jeho návrat tají, než Angela odhalí sám Alex a je svědkem, jak se Buffy a Angel líbají. Nakonec se znovu dávají dohromady, ale na konci série od Buffy Angel odchází. Je přesvědčený, že ji s ním nečeká žádná budoucnost, a přestože se oba stále milují, musejí se odloučit.

Pro Buffy nastává velmi těžké období. Angelův odchod ji velice ranil a nástup na vysokou školu je pro ni také složitý. Nic není jako dřív, začíná jí nový život a Buffy si připadá sama. Brzy se ale věci opět dávají do pořádku a Buffy je připravená čelit dalším silám zla. Sbližuje se s Riley Finnem, který je členem vládní jednotky, bojující proti démonům. Po roce ji ale Riley opustí, protože cítí, že ho Buffy skutečně nemiluje. Buffy navíc objevuje svou novou sestru Dawn, ale později zjistí, že Dawn její sestrou není. Je jakýmsi mystickým klíčem k otevření portálu. Snaží se ji najít démonka Glory a Buffy proti ní bojuje, aby sestru ochránila. Mezitím umírá její matka kvůli nádoru na mozku. Buffy je z její ztráty zdrcená, už jí zbyla jen sestra. Ta je ale unesena Glory a její krev otevře portál - hrozí zkáza celého světa. Portál může zavřít pouze krev, která ho otevřela. Buffy si uvědomí, že Dawn byla stvořena z ní, a tak se obětuje a sama skáče do portálu. Umírá.

Po třech měsích se Buffy opět vrací, když ji Willow oživuje. Obávala se, že Buffy vězí v nějaké hrozivé dimenzi, jenže vzkříšením ji ve skutečnosti vytáhla z nebe. Buffy je nešťastná. Ve snaze něco cítit se zaplétá se Spikem, který ji už rok tajně miluje. Ale Buffy ho po několika měsících opouští, protože si uvědomí, že ho jen využívá. Spike raději odjíždí z města.

Buffy získává novou práci jako poradkyně pro studenty na nové Sunnydalské střední. Jednou ale ve sklepě najde Spikea, který má duši. Buffy se s ním sbližuje a jejich vztah se prohlubuje. První zlo se ale snaží vyvraždit všechny potencionální přemožitelky, aby po smrti Buffy a Faith nemohla povstat žádná další. Buffy se snaží všechny potencionální přemožitelky najít, ochránit a vycvičit. Nakonec je vede do finální bitvy a Willow se podaří zrušit předchozí řád, kdy po smrti jedné přemožitelky povstala druhá. Nyní jsou všechny pravými přemožitelkami a Buffy už není jediná, ale pouze jedna z mnoha. Může konečně žít normální život. Odchází do Říma, kde žije se svou sestrou Dawn.

NÁŠ NÁZOR:

Selin: Sarah Michelle Gellar je moje neoblíbenější herečka a stala se jí díky této postavě. Buffy mám moc ráda, protože je milá, vtipná a zkrátka má vlastnosti, které by každý člověk mohl chtít u kamarádů. Líbí se mi jak se oblíká a jak se česá. Její styl boje je velmi dobrý. A i když má chvíle, že by se vším nejradši sekla, tak to neudělá. Protože není sobecká a vždy myslí na druhé.Také je dobré, že když se seznámila s Angelem, že to nedaly hned do kupy jako u každých jiných seriálů, ale že to trvalo a ona se postupně do něj zamilovávala. Upřímně myslím si, že jsem do teď nespatřila krásnější lásku než je tady mezi Buffy a Angelem!   

Nelien:  Buffy jsem si oblíbila hned od začátku. Když se zamyslím nad hrdinkami upířích seriálů či filmů, které jsem viděla, Buffy mám určitě nejradši. Na první pohled je sympatická, milá a hlavně vtipná, přátelská a obětavá. Jmenujte mi nějakou hrdinku, která má tyto vlastnosti? Všechny většinou řeší jen samy sebe a své vztahy. Ale na Buffy je vidět, jak moc si váží svých přátel a především - má mnohem důležitější věci na starosti, než pouze svůj pubertální vývoj. Je přemožitelka a musí se vypořádat s důležitým posláním. To se mi na ní líbí nejvíc. Přestože nemá snadný život, vždycky si umí poradit, dokáže vyřešit každý problém, nenaříká a nefňuká, a když už si občas postěžuje, vyzní to naprosto přirozeně. Je to silná osobnost a líbí se mi, jak se postupem seriálu stále vyvíjá a dospívá.
Pak je tu samozřejmě i její vztah s Angelem - nikdy jsem neviděla něžnější, krásnější a dojemnější love story. Takhle by láska měla vypadat - těžké začátky, něžný průběh a bolestný konec. Takové city ve vás zůstanou navždy. Angel zůstal její životní láskou po celý seriál, i když chodila s jinými kluky, a to je další věc, která se mi na Buffy moc líbí. Sarah Michelle odvedla skvělou práci.


Buffy a účesy:

1. série

b
b1
b1

2. série

b2
b2
b2

3. série

b3
b3
b3

4. série

b4
b4

5. série

b5
b5

6. série

b6
b6

7. série

b7
b7

Postavy

28. května 2010 v 21:26 | Nelien |  Buffy-Postavy
Buffy Summers

Angel

Willow RosenbergXander Rosenberg

Giles

Cordelie ChaseOzz

faith

spikedrusilla