FANFICTION                                 PICTURES                             ABOUT US


Angel

31. května 2010 v 20:39 | Nelien
Jméno: Liam
Angel
            jako upír si říkal Angelus, když získal duši, změnil si jméno na Angel

Rok narození: 1727

Místo původu: Galway, Irsko

Rasa: upír 

Rodina: poměrně bohatá, otec, matka, mladší sestra Cathy

Kde žije: Sunnydale, USA
               později Los Angeles

Povaha: Angel je typický samotář. Je velmi tajemný a záhadný, zpočátku není příliš komunikativní a jeho povaha je téměř neproniknutelná. Ale časem se více otevírá, hlavně vůči Buffy, a my vidíme, že ačkoli je málomluvný, je také velmi hloubavý, bystrý a dokáže být také citlivý, něžný a oddaný k těm, na kterých mu záleží. Je obětavý a statečný, ale umí být i krutý, chladný a cynický.

-----------------------------------
Liam se stal upírem ve svých šestadvaceti letech, kdy ho v jedné temné uličce připravila o život čtyři sta let stará upírka Darla. Liam se ten den zrovna pohádal se svým otcem a odešel z domu. Byl povalečem a opilcem, než si ho Darla všimla při jedné hospodské rvačce.

Liam se stal jejím milencem a druhem a s chutí se vrhl do zabíjení. Začal svou vlastní rodinou a neušetřil ani mladší sestru Cathy. Také začal užívat nové jméno - Angelus ("Ten s andělskou tváří"). Stal se postrachem a společně s Darlou způsobovali krveprolití po celé Evropě.

Roku 1860 oba přijíždí do Anglie, kde Angelus objevuje Drusillu, mladou a nevinnou dívku, která má schopnost vidět budoucnost. Angelus se rozhodl udělat si z ní svou hračku a začal ji duševně mučit. Před jejíma očima vyvraždil její rodinu a když utekla do kláštera, našel ji i tam a zmasakroval každého, kdo mu přišel pod ruku. Nakonec, při milování s Darlou, Drusillu kousl a udělal z ní upíra.

Drusilla se však jako upír brzy cítila sama a vyhlédla si nejistého, vyhublého básníka Williama, s kterým se rozhodla strávit svou věčnost. Po přeměně si William začal říkat Spike a všichni společně - Angelus, Darla, Drusilla i Spike dál cestovali po Evropě.

Jedné osudové noci, v Rumunsku roku 1898, dala Darla Angelusovi k narozeninám mladou cikánskou dívku. Ani jeden ale nevěděli, že dívka byla oblíbenou dcerou cikánského kmene Kalderash, který na Angeluse uvalil kletbu - navrátili mu duši. Angelus byl nyní nucet žít se všemi činy, kterých se jako upír dopustil. Na celou věčnost ho mělo sužovat utrpení za svých hříchů.

Když Angelus v roce 1910 přišel do Ameriky, změnil si jméno na Angel ve snaze odprostit se od své hrůzné minulosti. Užírán výčitkami svědomí začal nenávidět ostatní upíry, živil se krysami a stal se bezdomovcem. Všechno se mělo ale změnit, když ho jedné noci v Los Angeles vyhledal démon Whistler. Poslali ho Vyšší síly, aby Angela doprovázel na jeho cestě ke spáse. Démon ho přesvědčil, aby odešel do Kalifornie a pomohl mladé přemožitelce Buffy v boji proti silám zla. 

Angel se do Buffy na první pohled zamiloval. Tajně ji pozoroval a odešel za ní do Sunnydale, když se tam s matkou přestěhovala. Poprvé se jí ukázal roku 1997 a začal jí dávat tajné rady o temných mocnostech. Jedné noci, když ji zachránil před upíry, ho Buffy vzala k sobě domů a nechala ho přespat ve svém pokoji. Druhý den, když se vrátila ze školy, oba podlehli vzájemné přitažlivosti a vášnivě se políbili. Angel ale nechtěně odhalil svou upírskou tvář, Buffy se lekla a on utekl oknem pryč. V Sunnydale se objevila Darla a rozhodla se získat svého miláčka zpět. Napadla Buffyinu matku tak, aby to vypadalo, že na ni zútočil Angel. Buffy byla rozhodnutá Angela zabít, ale ten jí na poslední chvíli řekl pravdu o svém prokletí a na důkaz své oddanosti Darlu zabil.

Jeho vztah s Buffy se postupně stále prohluboval a on už věděl, že Buffy je jeho životní láskou. Jejich sbližování vyvrcholilo v den Buffyiných sedmnáctých narozenin, kdy se spolu oba poprvé milovali. Ani jeden však netušil, že kletba platí jen do té doby, než Angel zažije okamžik opravdobého štěstí. Tu noc Angel přišel o svou duši a vrátil se krvelačný Angelus.

Angelus se přidal k Drusille a Spikovi, kteří v tu dobu v Sunnydale pobývali. Plný nadšení a elánu do nového zabíjení začal pustošit město a psychicky týrat Buffy. Nakonec se rozhodl zničit svět a otevřít bránu pekla. To se mu také povedlo, ale jeho plány zhatila Buffy odhodlaná svět zachránit. Pekelnou bránu mohla zavřít pouze krev toho, kdo ji otevřel, a Buffy byla nucena Angeluse zabít. Těsně předtím se ale Willow podařilo vrátit mu zpět duši a Buffy musela prožít nejhorší okamžik ve svém životě. Angel si na nic nepamatoval a celý zmatený opakoval její jméno. Buffy se s ním rozloučila polibkem, probodla ho mečem a poslala do pekelné dimenze.

O pár měsíců později se ale Angel vrací zpět, psychicky je však úplně na dně. V pekle strávil víc jak sto let mučení. Nakonec se díky Buffy uzdravuje a oba spolu znovu navazují milostný vztah. Angel si ale později uvědomí, že se stárnutí Buffy by jejich láska byla odsouzena k záhubě a tak ze Sunnydale odchází.

Usazuje se v Los Angeles, kde ho vyhledá polodémon Doyle, kterého posílají Vyšší síly. Doyle ho přesvědčí, že díky jeho vizím mohou pomáhat lidem. Angel potkává starou známou ze Sunnydale Cordelii Chase, která se v LA snaží prosadit jako herečka - bohužel bezúspěšně. Angel nakonec zakládá detektivní společnost "Angelova detektivní - pomáháme bezmocným" a společně s Doylem i Cordelií bojují proti silám temnoty.

Angel
angel

angelus
Angel

Angel
Angelus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 coloury-graphic coloury-graphic | Web | 31. května 2010 v 20:43 | Reagovat

buffy je bezva :)) super blog

2 TeruSha* TeruSha* | Web | 31. května 2010 v 20:43 | Reagovat

Ahojky,mám blog který je starý teprve týden a tak by mě zajímal tvůj názor na něj..Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama