FANFICTION                                 PICTURES                             ABOUT US


Buffy Summers

30. května 2010 v 21:52 | Nelien
Jméno: Buffy Summers
buffy summers


Rok narození: 1981

Rasa: člověk/přemožitelka

Rodina: otec Hank, matka Joyce -> rozvedení, Hank žije v LA
             nevlastní sestra Dawn (od 5. série)

Přátelé: Willow Rosenberg, Xander Harris, Ozz, (Cordelie Chase)

Město: Sunnydale

Povaha:
Buffy je rázná a sebevědomá dívka, má sarkastický smysl pro humor, je rozhodná a obětavá, veselá a většinou optimistická, odvážná, ale občas nepředvídatelná

------------------
Na střední škole Hemery High v Los Angeles, kde Buffy původně studovala, se stala velmi populární a oblíbenou. V roce 1996 byla dokonce pasována na Školní princeznu a Slavnostní královnu. Ve stejném roce ji vyhledal záhadný muž jménem Merric, který jí sdělil, že je Vyvolenou - přemožitelka upírů. Buffy mu nechtěla věřit, ale záhy se ukázalo, že je to pravda. Její život se obrátil vzhůru nohama a když byl Merric při jednom boji s upíry zabit, Buffy byla nucela podpálit tělocvičnu. Následně byla ze školy vyloučena a v té době její rodiče dokončili rozvod. Buffy se s matkou odstěhovala do Sunnydale.

Tady se seznamuje se svým novým pozorovatelem Gilesem, který na Sunnydalské střední pracuje jako knihovník. Také získává nové přátele v podobě "šprtky" Willow a šprýmaře Alexe (Xander). Namísto oblíbenosti se ale na škole zařazuje spíše mezi podivíny a přestože se velmi snaží být obyčejnou a nenápadnou dívkou, její poslání jí do cesty staví řadu problémů, díky kterým má i potíže ve škole.

Do života jí také výrazně zasáhne záhadný mladík, který jí jednoho večera varuje před nebezpečím. Buffy se líbí, ale později zjistí, že je to upír. Je připravená ho zabít, ale ukáže se, že Angel - kdysi známý jako krutý Angelus - byl proklet cikány a byla mu navrácena duše. Teď je hodný a snaží se Buffy pomáhat. Po několika neshodách, hádkách a vzájemných pokusech držet se od sebe dál, se nakonec oba sbližují a zamilují se. Angel se stane Buffyinou životní láskou, když se spolu ale v den jejích 17. narozenin poprvé milují, Angel zažije okamžik opravdového štěstí a ztratí duši. Vrací se Angelus, netvor, který v něm byl celou tu dobu uvězněn.

Angelus Buffy citově i psychicky týrá a stává se tak největší hrozbou 2. série. Je odhodlaný zničit svět a rozpoutat peklo. To se mu také málem podaří a Buffy je nucena ho zabít, aby zavřela bránu pekel. Těsně před tím se ale Willow podaří navrátit mu duši, Buffy ho políbí na rozloučenou, probodne ho mečem a pošle do pekla.

Ve 3. sérii je však Angel seslán znovu na zem. Buffy se s ním střetne, ale on se chová jako divoké zvíře. V pekelné dimenzi čas běží jinak a Angel tam strávil celých sto let a nezažil nic jiného než mučení a agónii. Buffy se o něho stará a on se brzy uzdraví. Přátelům ale jeho návrat tají, než Angela odhalí sám Alex a je svědkem, jak se Buffy a Angel líbají. Nakonec se znovu dávají dohromady, ale na konci série od Buffy Angel odchází. Je přesvědčený, že ji s ním nečeká žádná budoucnost, a přestože se oba stále milují, musejí se odloučit.

Pro Buffy nastává velmi těžké období. Angelův odchod ji velice ranil a nástup na vysokou školu je pro ni také složitý. Nic není jako dřív, začíná jí nový život a Buffy si připadá sama. Brzy se ale věci opět dávají do pořádku a Buffy je připravená čelit dalším silám zla. Sbližuje se s Riley Finnem, který je členem vládní jednotky, bojující proti démonům. Po roce ji ale Riley opustí, protože cítí, že ho Buffy skutečně nemiluje. Buffy navíc objevuje svou novou sestru Dawn, ale později zjistí, že Dawn její sestrou není. Je jakýmsi mystickým klíčem k otevření portálu. Snaží se ji najít démonka Glory a Buffy proti ní bojuje, aby sestru ochránila. Mezitím umírá její matka kvůli nádoru na mozku. Buffy je z její ztráty zdrcená, už jí zbyla jen sestra. Ta je ale unesena Glory a její krev otevře portál - hrozí zkáza celého světa. Portál může zavřít pouze krev, která ho otevřela. Buffy si uvědomí, že Dawn byla stvořena z ní, a tak se obětuje a sama skáče do portálu. Umírá.

Po třech měsích se Buffy opět vrací, když ji Willow oživuje. Obávala se, že Buffy vězí v nějaké hrozivé dimenzi, jenže vzkříšením ji ve skutečnosti vytáhla z nebe. Buffy je nešťastná. Ve snaze něco cítit se zaplétá se Spikem, který ji už rok tajně miluje. Ale Buffy ho po několika měsících opouští, protože si uvědomí, že ho jen využívá. Spike raději odjíždí z města.

Buffy získává novou práci jako poradkyně pro studenty na nové Sunnydalské střední. Jednou ale ve sklepě najde Spikea, který má duši. Buffy se s ním sbližuje a jejich vztah se prohlubuje. První zlo se ale snaží vyvraždit všechny potencionální přemožitelky, aby po smrti Buffy a Faith nemohla povstat žádná další. Buffy se snaží všechny potencionální přemožitelky najít, ochránit a vycvičit. Nakonec je vede do finální bitvy a Willow se podaří zrušit předchozí řád, kdy po smrti jedné přemožitelky povstala druhá. Nyní jsou všechny pravými přemožitelkami a Buffy už není jediná, ale pouze jedna z mnoha. Může konečně žít normální život. Odchází do Říma, kde žije se svou sestrou Dawn.

NÁŠ NÁZOR:

Selin: Sarah Michelle Gellar je moje neoblíbenější herečka a stala se jí díky této postavě. Buffy mám moc ráda, protože je milá, vtipná a zkrátka má vlastnosti, které by každý člověk mohl chtít u kamarádů. Líbí se mi jak se oblíká a jak se česá. Její styl boje je velmi dobrý. A i když má chvíle, že by se vším nejradši sekla, tak to neudělá. Protože není sobecká a vždy myslí na druhé.Také je dobré, že když se seznámila s Angelem, že to nedaly hned do kupy jako u každých jiných seriálů, ale že to trvalo a ona se postupně do něj zamilovávala. Upřímně myslím si, že jsem do teď nespatřila krásnější lásku než je tady mezi Buffy a Angelem!   

Nelien:  Buffy jsem si oblíbila hned od začátku. Když se zamyslím nad hrdinkami upířích seriálů či filmů, které jsem viděla, Buffy mám určitě nejradši. Na první pohled je sympatická, milá a hlavně vtipná, přátelská a obětavá. Jmenujte mi nějakou hrdinku, která má tyto vlastnosti? Všechny většinou řeší jen samy sebe a své vztahy. Ale na Buffy je vidět, jak moc si váží svých přátel a především - má mnohem důležitější věci na starosti, než pouze svůj pubertální vývoj. Je přemožitelka a musí se vypořádat s důležitým posláním. To se mi na ní líbí nejvíc. Přestože nemá snadný život, vždycky si umí poradit, dokáže vyřešit každý problém, nenaříká a nefňuká, a když už si občas postěžuje, vyzní to naprosto přirozeně. Je to silná osobnost a líbí se mi, jak se postupem seriálu stále vyvíjá a dospívá.
Pak je tu samozřejmě i její vztah s Angelem - nikdy jsem neviděla něžnější, krásnější a dojemnější love story. Takhle by láska měla vypadat - těžké začátky, něžný průběh a bolestný konec. Takové city ve vás zůstanou navždy. Angel zůstal její životní láskou po celý seriál, i když chodila s jinými kluky, a to je další věc, která se mi na Buffy moc líbí. Sarah Michelle odvedla skvělou práci.


Buffy a účesy:

1. série

b
b1
b1

2. série

b2
b2
b2

3. série

b3
b3
b3

4. série

b4
b4

5. série

b5
b5

6. série

b6
b6

7. série

b7
b7
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama